Premières

In een oogopslag alle premières van professionele (muziek)theater-, cabaret- en dansvoorstellingen in Nederland? Scènes brengt u een premièrelijst samengesteld door Theaterkrant. Mist u nog een voorstelling in dit overzicht? Het doorgeven van nieuwe producties of wijzigingen kan via info@theaterkrant.nl.

januari 2019
Première Titel Beschrijving
vr 18 jan 2019 Instant Love (zaalversie)

18/1 (vr) Instant Love (zaalversie) van Via Berlin, Cello Octet Amsterdam , Toneelschuur, Haarlem

vr 18 jan 2019 Unsexed

18/1 (vr) Unsexed van Oldenhermanns , Theater Walhalla, Rotterdam

vr 18 jan 2019 Stem van het volk

18/1 (vr) Stem van het volk van Boy Jonkergouw , De Nieuwe Vorst, Tilburg

vr 18 jan 2019 Broos

18/1 (vr) Broos van Conny Janssen danst , Theater Rotterdam Schouwburg

vr 18 jan 2019 Paasbest

18/1 (vr) Paasbest van Max van den Burg , Parktheater, Eindhoven

vr 18 jan 2019 Zeil

18/1 (vr) Zeil van PLAY Productions, Duda Paiva Company , Bijlmerparktheater, Amsterdam

vr 18 jan 2019 Hoffmanns vertellingen

18/1 (vr) Hoffmanns vertellingen van Het Ballet en het Orkest van de Russische Nationale Opera , Carré, Amsterdam

vr 18 jan 2019 Flamenco Biënnale Nederland

18/1 (vr) - 10/2 (zo) Flamenco Biënnale Nederland van Stichting PerpetuumM , Meerdere locaties

vr 18 jan 2019 D.Quixote

18/1 (vr) D.Quixote van Andrés Marín , Flamenco Biënnale, Internationaal Theater Amsterdam

vr 18 jan 2019 Hosseini

18/1 (vr) Hosseini van Nieuwe Makers , Theater Ins Blau, Leiden

za 19 jan 2019 La espina que quiso ser flor o la flor que soñó con ser bailaora

19/1 (za) La espina que quiso ser flor o la flor que soñó con ser bailaora van Olga Pericet , Flamenco Biënnale, Internationaal Theater Amsterdam

za 19 jan 2019 Marvellous

19/1 (za) Marvellous van Bos Theaterproducties , De Meervaart, Amsterdam

zo 20 jan 2019 Caravan (5+)

20/1 (zo) Caravan (5+) van Oorkaan , Podium Mozaïek, Amsterdam

zo 20 jan 2019 Nocturno

20/1 (zo) Nocturno van Leonor Leal, Alfredo Lagos, Antonio Moreno , Flamenco Biënnale, Theater Bellevue, Amsterdam

zo 20 jan 2019 Echt gebeurd gala

20/1 (zo) Echt gebeurd gala van Paulien Cornelisse, Micha Wertheim , De Kleine Komedie, Amsterdam

zo 20 jan 2019 Aladdin

20/1 (zo) Aladdin van Theater Terra , De Meervaart, Amsterdam

ma 21 jan 2019 Kuzikiliza

21/1 (ma) Kuzikiliza van Pitcho Womba Konga / Skinfama, KVS & ARSENAAL/LAZARUS , De Brakke Grond, Amsterdam

ma 21 jan 2019 Meet the artist 2019

21/1 (ma) Meet the artist 2019 van Dancing on the Edge , Het Huis Utrecht

ma 21 jan 2019 Werkconferentie Arbeidsmarktagenda - Naar het nieuwe normaal in de culturele en creatieve sector

21/1 (ma) Werkconferentie Arbeidsmarktagenda - Naar het nieuwe normaal in de culturele en creatieve sector van Kunsten '92 , Tivoli Vredenburg, Utrecht

wo 23 jan 2019 Musical Awards Gala 2019

23/1 (wo) Musical Awards Gala 2019 , RAI Theater, Amsterdam

do 24 jan 2019 Flamenco Inclusivo

24/1 (do) Flamenco Inclusivo van José Galán , Flamenco Biënnale, De Purmaryn, Purmerend

do 24 jan 2019 Alle dagen kermis

24/1 (do) Alle dagen kermis van Jules Terlingen, Isabella Chapel , Theater Dakota, Den Haag

do 24 jan 2019 Emma wil leven

24/1 (do) Emma wil leven van Solo Stories, Lisse Knaapen , Zaantheater, Zaandam

do 24 jan 2019 Distopía

24/1 (do) Distopía van Patricia Guerrero , Flamenco Biënnale, Stadsschouwburg Utrecht

do 24 jan 2019 Backbone

24/1 (do) Backbone van Red Sky Performance , Theaters Tilburg

do 24 jan 2019 De koning sterft

24/1 (do) De koning sterft van Toneelschuur producties/ Olivier Diepenhorst , Toneelschuur Haarlem

do 24 jan 2019 Brandhaarden 2019: Milo Rau

24/1 (do) - 6/2 (wo) Brandhaarden 2019: Milo Rau van Internationaal Theater Amsterdam , Internationaal Theater Amsterdam

do 24 jan 2019 Come Together #4

24/1 (do) - 26/1 (za) Come Together #4 van Nicole Beutler Projects, Keren Levi / NeverLike, BAU, Jacuzzi , Frascati, Amsterdam

do 24 jan 2019 Lam Gods

24/1 (do) Lam Gods van NTGent , Internationaal Theater Amsterdam

vr 25 jan 2019 Mom:Me

25/1 (vr) Mom:Me van Ryan Djojokarso , CaDance, Korzo, Den Haag

vr 25 jan 2019 CaDance 2019

25/1 (vr) - 9/2 (za) CaDance 2019 van Korzo , Op locatie, Den Haag

vr 25 jan 2019 W

25/1 (vr) W van Samir Calixto , CaDance, Het Nationale Theater (Theater aan het Spui), Den Haag

vr 25 jan 2019 Lenin

25/1 (vr) Lenin van Schaubühne am Lehninher Platz, Milo Rau , Brandhaarden 2019, Internationaal Theater Amsterdam

za 26 jan 2019 Het Liefdescollege

26/1 (za) Het Liefdescollege van Renate Reijnders , Go Leerdam

za 26 jan 2019 Carmen la Cubana

26/1 (za) Carmen la Cubana van Christopher Renshaw , DeLaMar Theater, Amsterdam

za 26 jan 2019 Aren

26/1 (za) Aren van Toneelhuis, Benjamin Verdonck , Natlab, Eindhoven

za 26 jan 2019 Q4: Quantified

26/1 (za) Q4: Quantified van Sarada Sarita , CaDance, Korzo, Den Haag

za 26 jan 2019 Zeitgeber

26/1 (za) Zeitgeber van More Dogs , Theater Ins Blau, Leiden

za 26 jan 2019 Juditha Triumphans

26/1 (za) Juditha Triumphans van Antonio Vivaldi, De Nationale Opera, La Cetra Barockorchester Basel , Nationale Opera & Ballet, Amsterdam

za 26 jan 2019 Unboxing Ballet

26/1 (za) Unboxing Ballet van Junior Company, Het Nationale Ballet , De Meervaart, Amsterdam

za 26 jan 2019 Retourtje Polen

26/1 (za) Retourtje Polen van Mirthe Frese , Theater Oostblok, Amsterdam

za 26 jan 2019 4x4: My Story

26/1 (za) 4x4: My Story van Poernima Gobardhan, Junadry Leocaria, Zahira Suliman, Simon Bus , CaDance, Route langs verschillende locaties, Den Haag

zo 27 jan 2019 PAK'M (3+)

27/1 (zo) PAK'M (3+) van Bonte Hond , KAF Almere

zo 27 jan 2019 El Árbol con Alas | De Boom met Vleugels (5+)

27/1 (zo) El Árbol con Alas | De Boom met Vleugels (5+) van Compañía Anabel Veloso , Flamenco Biënnale, Muziekgebouw aan 't IJ, Amsterdam

zo 27 jan 2019 Untitled 1

27/1 (zo) Untitled 1 van Lavinia Meijer , TivoliVredenburg, Utrecht

ma 28 jan 2019 Op Maarten!

28/1 (ma) Op Maarten! van Lucretia van de Vloot, Paul de Munnik e.a. , De Kleine Komedie, Amsterdam

ma 28 jan 2019 Op hoop van zegen

28/1 (ma) Op hoop van zegen van De Graaf & Cornelissen Entertainment , Zaantheater, Zaandam

di 29 jan 2019 Van slaaf tot meester

29/1 (di) Van slaaf tot meester van Steven Brunswijk , PARKtheater, Eindhoven

di 29 jan 2019 Ik hoor alles

29/1 (di) Ik hoor alles van Vincent Bijlo , Stadsschouwburg, Utrecht

wo 30 jan 2019 Zwervershart

30/1 (wo) Zwervershart van Theatergroep Flint , De Roode Bioscoop, Amsterdam

wo 30 jan 2019 LIEDERDUETT

30/1 (wo) LIEDERDUETT van Compagnia Zappalà Danza
 , CaDance, Het Nationale Theater (Theater aan het Spui), Den Haag

do 31 jan 2019 Cantata

31/1 (do) Cantata van Stephen Shropshire
 , CaDance, Korzo, Den Haag

do 31 jan 2019 Nieuwe Makers Festival RRReuring

31/1 (do) - 9/2 (za) Nieuwe Makers Festival RRReuring , Podium Mozaïek, Amsterdam

do 31 jan 2019 Bambie nul

31/1 (do) Bambie nul van Theatergroep Bambie , Frascati, Amsterdam

do 31 jan 2019 Spinoza

31/1 (do) Spinoza van Het Zuidelijk Toneel, Stefaan van Brabandt , Theaters Tilburg

do 31 jan 2019 The Beauty of Falling Apart

31/1 (do) The Beauty of Falling Apart van DansBrabant, Podium Bloos , Chassé Theater, Breda

februari 2019
Première Titel Beschrijving
vr 1 feb 2019 Bye Bye Baby (10+)

1/2 (vr) Bye Bye Baby (10+) van Maas Theater en Dans, Nastaran Razawi Khorasani , Maaspodium, Rotterdam

vr 1 feb 2019 White Noise

1/2 (vr) White Noise van Christian Guerematchi , RRReuring, Podium Mozaïek, Amsterdam

vr 1 feb 2019 The Protagonist

1/2 (vr) The Protagonist van Dunja Jocic / Korzo producties & Bird Productions , CaDance, Het Nationale Theater (Theater aan het Spui), Den Haag

za 2 feb 2019 Die 120 Tage von Sodom

2/2 (za) Die 120 Tage von Sodom van Schauspielhaus Zürich, Theater Hora, Milo Rau , Brandhaarden 2019, Internationaal Theater Amsterdam

za 2 feb 2019 '¡Kick- Pluck - Planta - Tacón - Tap- Clap- Clack!'

2/2 (za) '¡Kick- Pluck - Planta - Tacón - Tap- Clap- Clack!' van Slagwerk Den Haag en Eduardo Guerrero , Flamenco Biënnale , Muziekgebouw aan 't IJ, Amsterdam

za 2 feb 2019 Patroon

2/2 (za) Patroon van Danielle Schel , Theater Bellevue, Amsterdam

za 2 feb 2019 Mind Ur Step

2/2 (za) Mind Ur Step van Kader Attou, Nabil Ouelhadj, Lloyd Marengo , CaDance, Het Nationale Theater (Theater aan het Spui), Den Haag

za 2 feb 2019 ¡Kick- Pluck - Planta - Tacón - Tap- Clap- Clack!

2/2 (za) ¡Kick- Pluck - Planta - Tacón - Tap- Clap- Clack! van Eduardo Guerrero & Slagwerk Den Haag , Flamenco Biënnale, Muziekgebouw aan 't IJ, Amsterdam

zo 3 feb 2019 Peppa Pig Live! - Verrassingsfeest! (2+)

3/2 (zo) Peppa Pig Live! - Verrassingsfeest! (2+) van Van Hoorne Entertainment , Zaantheater, Zaandam

zo 3 feb 2019 Woorden worden zinnen #55

3/2 (zo) Woorden worden zinnen #55 , Tolhuistuin, Amsterdam

zo 3 feb 2019 Nederflamenco Matinee

3/2 (zo) Nederflamenco Matinee van Flamenco Biënnale , Bimhuis, Amsterdam

zo 3 feb 2019 ISHI Indianenwijsheid voor de 21e eeuw (8+)

3/2 (zo) ISHI Indianenwijsheid voor de 21e eeuw (8+) van Het Filiaal theatermakers , Stadsschouwburg Utrecht

ma 4 feb 2019 Laten we eerlijk zijn

4/2 (ma) Laten we eerlijk zijn van Bruun Kuijt, Rick Engelkes, Richard Kemper , Zaantheater, Zaandam

di 5 feb 2019 It's a Man's World!

5/2 (di) It's a Man's World! van Jeffrey Spalburg, Steffen Morrison en Yerry Rellum , De Rijswijkse Schouwburg, Rijswijk

di 5 feb 2019 La Reprise. Histoire(s) du Théâtre (I)

5/2 (di) La Reprise. Histoire(s) du Théâtre (I) van IIPM, Milo Rau , Brandhaarden 2019, Internationaal Theater Amsterdam

di 5 feb 2019 Carmiggelt

5/2 (di) Carmiggelt van Helmert Woudenberg, Toneelgroep Jan Vos , Theater Bellevue, Amsterdam

wo 6 feb 2019 De waarheid

6/2 (wo) De waarheid van MORE Theater Producties , DeLaMar Theater, Amsterdam

do 7 feb 2019 Beyond the Black Box

7/2 (do) - 9/2 (za) Beyond the Black Box van De Brakke Grond, C-TAKT , De Brakke Grond, Amsterdam

do 7 feb 2019 Moving Futures 2019

7/2 (do) - 9/2 (za) Moving Futures 2019 , Arnhem

do 7 feb 2019 Fields

7/2 (do) Fields van Astrid Boons
 , CaDance, Korzo, Den Haag

vr 8 feb 2019 Weltschmerz

8/2 (vr) Weltschmerz van Anne & Lisa , Perron -3, Rosmalen

vr 8 feb 2019 Birdie

8/2 (vr) Birdie van AGRUPACIÓN SEÑOR SERRANO , De Oostpoort, Groningen

vr 8 feb 2019 Breek

8/2 (vr) Breek van Nathalie Baartman , Cultuurcentrum Griffioen, Amstelveen

vr 8 feb 2019 Die Verwandlung

8/2 (vr) Die Verwandlung van Sophie Mayeux , Moving Futures, Theater aan de Rijn, Arnhem

za 9 feb 2019 Requiem

9/2 (za) Requiem van David Dawson, Het Nationale Ballet , Nationale Opera & Ballet, Amsterdam

za 9 feb 2019 Swan Lake

9/2 (za) Swan Lake van Dance Factory Johannesburg, Dada Masilo , Internationaal Theater Amsterdam

za 9 feb 2019 Bronst

9/2 (za) Bronst van Yvonne van den Eerenbeemt , Stadsschouwburg, Utrecht

za 9 feb 2019 Sierpe

9/2 (za) Sierpe van Vanesa Aibar , Flamenco Biënnale, Theater Rotterdam

zo 10 feb 2019 Gluren bij de buren 2019

10/2 (zo) Gluren bij de buren 2019 , Drieëntwintig steden in Nederland

zo 10 feb 2019 Gloeiende plaat

10/2 (zo) Gloeiende plaat van Pieter Jouke , De Kleine Komedie, Amsterdam

zo 10 feb 2019 La Fiesta

10/2 (zo) La Fiesta van Israel Galván , Flamenco Biënnale, Theater Rotterdam

ma 11 feb 2019 Leids Cabaret Festival

11/2 (ma) - 16/2 (za) Leids Cabaret Festival , Leidse Schouwburg, Leiden

ma 11 feb 2019 Best of Fringe Tour 2019

11/2 (ma) Best of Fringe Tour 2019 van Amsterdam Frige Festival , Theater Bellevue, Amsterdam

di 12 feb 2019 The Madness of King Donald

12/2 (di) The Madness of King Donald van Greg Shapiro , Cultuurcentrum Griffioen, Amstelveen

do 14 feb 2019 Cultuur werkt voor de Provincie!

14/2 (do) Cultuur werkt voor de Provincie! van Kunsten '92 , Theater Orpheus, Apeldoorn

do 14 feb 2019 De Verleiders - #niksteverbergen

14/2 (do) De Verleiders - #niksteverbergen van Bos Theaterproducties , Carré, Amsterdam

do 14 feb 2019 Ja

14/2 (do) Ja van Nasrdin Dchar , Internationaal Theater Amsterdam

do 14 feb 2019 Cultuurdebat Provinciale Statenverkiezingen

14/2 (do) Cultuurdebat Provinciale Statenverkiezingen van Kunsten '92 , Theater Orpheus, Apeldoorn

vr 15 feb 2019 De wereld & Ko (10+)

15/2 (vr) De wereld & Ko (10+) van Belle van Heerikhuizen, STIP , De Krakeling, Amsterdam

vr 15 feb 2019 En de rest is onzin

15/2 (vr) En de rest is onzin van Theo Nijland , Stadsschouwburg, Utrecht

vr 15 feb 2019 LEVE LARBI

15/2 (vr) LEVE LARBI van Introdans , Stadstheater, Arnhem

vr 15 feb 2019 Who Wants to Meet a Real God Damn American

15/2 (vr) Who Wants to Meet a Real God Damn American van Noah Voelker , CC Amstel, Amsterdam

vr 15 feb 2019 Shirt uit Fahd!

15/2 (vr) Shirt uit Fahd! van Het Zuidelijk Toneel, Alles voor de Kunsten, Likeminds, Fahd Larhzaoui , Toneelschuur, Haarlem

vr 15 feb 2019 Opgediept

15/2 (vr) Opgediept van De Theatertroep , Frascati, Amsterdam

za 16 feb 2019 Gandhi (8+)

16/2 (za) Gandhi (8+) van Theater Gnaffel , Zwolse Theaters

za 16 feb 2019 Kom hier dat ik u kus

16/2 (za) Kom hier dat ik u kus van Hummelinck Stuurman Theaterbureau , Stadsschouwburg & Philharmonie Haarlem

zo 17 feb 2019 Effe Relativeren

17/2 (zo) Effe Relativeren van Kaj Gorgels , Oude Luxor Theater, Rotterdam

ma 18 feb 2019 Souvenirs

18/2 (ma) Souvenirs van Karin Bloemen , Zaantheater, Zaandam

wo 20 feb 2019 Panflutes & Paperwork 

20/2 (wo) Panflutes & Paperwork  van Ingrid Berger Myhre & Lasse Passage
 , Moving Futures, Theater Rotterdam

wo 20 feb 2019 Double-bill: Chameleon & BLUR #1 

20/2 (wo) Double-bill: Chameleon & BLUR #1  van Joseph Simon (Chameleon) & Ibon Salvador Bikandi
 (BLUR#1) , Moving Futures, Theater Rotterdam

do 21 feb 2019 Het leven an sich

21/2 (do) Het leven an sich van De Partizanen , De Kleine Komedie, Amsterdam

do 21 feb 2019 Rovers (3+)

21/2 (do) Rovers (3+) van Meneer Monster , De Krakeling, Amsterdam

do 21 feb 2019 Don Caravaggio

21/2 (do) Don Caravaggio van Charli Chung, Frascati Producties , Frascati, Amsterdam

vr 22 feb 2019 Een goed mens

22/2 (vr) Een goed mens van Hummelinck Stuurman Theaterbureau , Leidse Schouwburg, Leiden

vr 22 feb 2019 Drie Zusters

22/2 (vr) Drie Zusters van Zuidpool , Het Nationale Theater (Koninklijke Schouwburg), Den Haag

vr 22 feb 2019 Game Over (14+)

22/2 (vr) Game Over (14+) van Theater Sonnevanck, Toneelgroep Oostpool , Trailervoorstelling

za 23 feb 2019 Sex met Sjaak

23/2 (za) Sex met Sjaak van Sjaak Bral , Diligentia, Den Haag

za 23 feb 2019 Kwartet

23/2 (za) Kwartet van Dood Paard , Frascati, Amsterdam

za 23 feb 2019 Revolutions (12+)

23/2 (za) Revolutions (12+) van NTjong , Theater aan het Spui, Den Haag

zo 24 feb 2019 Turks Fruit

24/2 (zo) Turks Fruit van Hummelinck Stuurman , DeLaMar, Amsterdam

zo 24 feb 2019 Lepeltje Lepeltje (4+)

24/2 (zo) Lepeltje Lepeltje (4+) van De Dansers , Stadsschouwburg Utrecht

zo 24 feb 2019 Floris (6+)

24/2 (zo) Floris (6+) van plan d- , Podium Hoge Woerd, De Meern

wo 27 feb 2019 Vincent Rietveld gaat voor de Louis d'Or

27/2 (wo) Vincent Rietveld gaat voor de Louis d'Or van De Warme Winkel, Vincent Rietveld , Grand Theatre, Groningen

wo 27 feb 2019 Gulliver XL

27/2 (wo) Gulliver XL van Susanne Marx, ICK , Internationaal Theater Amsterdam

wo 27 feb 2019 SPEER

27/2 (wo) SPEER van Bo Tarenskeen , Frascati, Amsterdam

do 28 feb 2019 Voordat het te laat is

28/2 (do) Voordat het te laat is van Fresku , PARKtheater, Eindhoven

do 28 feb 2019 Breken

28/2 (do) Breken van Degasten , Over het IJ-festival, Amsterdam

do 28 feb 2019 Girls of the Golden West

28/2 (do) Girls of the Golden West van John Adams, De Nationale Opera, Rotterdams philharmonisch orkest , Nationale Opera & Ballet, Amsterdam

do 28 feb 2019 Het temmen van de feeks

28/2 (do) Het temmen van de feeks van Toneelschuur producties/ Nina Spijkers , Toneelschuur, Haarlem

maart 2019
Première Titel Beschrijving
vr 1 mrt 2019 Sociaal Kapitaal

1/3 (vr) Sociaal Kapitaal van Mugmetdegoudentand , Toneelschuur, Haarlem

za 2 mrt 2019 Snowflake (12+)

2/3 (za) Snowflake (12+) van De Toneelmakerij , Theater Bellevue, Amsterdam

za 2 mrt 2019 Wie niet weg is, is gezien! (6+)

2/3 (za) Wie niet weg is, is gezien! (6+) van Korzo producties, Ryan Djojokarso , Korzo, Den Haag

zo 3 mrt 2019 En braaf zijn! (5+)

3/3 (zo) En braaf zijn! (5+) van Villanella & Hanneke Paauwe , Theater Rotterdam

zo 3 mrt 2019 Caruso a Cuba

3/3 (zo) Caruso a Cuba van Micha Hamel , Internationaal Theater Amsterdam

ma 4 mrt 2019 Romeo en Julia (10+)

4/3 (ma) Romeo en Julia (10+) van Goedemorgen Theaterproducties , Theater Peeriscoop, Gorinchem

di 5 mrt 2019 Art

5/3 (di) Art van KemnaSenf , Koninklijke Schouwburg, Den Haag

wo 6 mrt 2019 Fin de Partie

6/3 (wo) Fin de Partie van György Kurtág, De Nationale Opera en Teatro alla Scala, Milaan , Nationale Opera & Ballet, Amsterdam

do 7 mrt 2019 Single Camping

7/3 (do) Single Camping van Bos Theaterproducties , DeLaMar Theater, Amsterdam

do 7 mrt 2019 Settle for More

7/3 (do) Settle for More van NDT 2 , Zuiderstrandtheater, Den Haag

do 7 mrt 2019 The Second Violinist

7/3 (do) The Second Violinist van Donnacha Dennehy, Enda Walsh, Crash Ensemble, Irish National Opera Chorus , Muziekgebouw aan 't IJ, Amsterdam

vr 8 mrt 2019 Tranen van Maria

8/3 (vr) Tranen van Maria van Johannette Zomer, Cécile van de Sant en Farida Mohammed Ali , Domkerk, Utrecht

vr 8 mrt 2019 Cinedans 2019

8/3 (vr) - 10/3 (zo) Cinedans 2019 , EYE Filmmuseum, Playground in het A-Lab

za 9 mrt 2019 Brave New World 2.0

9/3 (za) Brave New World 2.0 van Noord Nederlands Toneel, Club Guy & Roni en Slagwerk Den Haag , Stadsschouwburg Groningen

za 9 mrt 2019 Paradijskleier

9/3 (za) Paradijskleier van Lenette van Dongen , Oude Luxor, Rotterdam

zo 10 mrt 2019 Lev

10/3 (zo) Lev van Silbersee , Theater Sonnevanck, Enschede

zo 10 mrt 2019 De Minister van Enthousiasme

10/3 (zo) De Minister van Enthousiasme van Bos Theaterproducties , Stadsschouwburg, Haarlem

zo 10 mrt 2019 Lev (6+)

10/3 (zo) Lev (6+) van Theater Sonnevanck, Silbersee, Consensus Vocalis , Theater Sonnevanck, Enschede

wo 13 mrt 2019 Looking for Europe

13/3 (wo) Looking for Europe van Bernard-Henri Lévy , Carré, Amsterdam

wo 13 mrt 2019 Serieus?!

13/3 (wo) Serieus?! van Emiel van der Logt , WestlandTheater De Naald, Naaldwijk

do 14 mrt 2019 All hands on deck

14/3 (do) All hands on deck van Scapino Ballet Rotterdam , Theater Rotterdam

za 16 mrt 2019 Het vermoeden van Poincaré

16/3 (za) Het vermoeden van Poincaré van Toneelgroep Het Volk , Toneelschuur, Haarlem

za 16 mrt 2019 In Vrede

16/3 (za) In Vrede van BERG&BOS , Toneelschuur, Haarlem

za 16 mrt 2019 A little night music

16/3 (za) A little night music van Nederlandse Reisopera , Wilminktheater, Enschede

za 16 mrt 2019 Casablanca

16/3 (za) Casablanca van Bos Theaterproducties , Verkadefabriek, Den Bosch

za 16 mrt 2019 Onze straat

16/3 (za) Onze straat van Het Nationale Theater , De Koninklijke Schouwburg, Den Haag

za 16 mrt 2019 Griffioen Zuidplein Cabaret Festival

16/3 (za) Griffioen Zuidplein Cabaret Festival van Theater Zuidplein, Cultuurcentrum VU Griffioen , Cultuurcentrum Griffioen, Amstelveen

zo 17 mrt 2019 Vallende man

17/3 (zo) Vallende man van ITA, Julien Gosselin , Internationaal Theater Amsterdam

do 21 mrt 2019 Micha Wertheim Voor Alle Duidelijkheid

21/3 (do) Micha Wertheim Voor Alle Duidelijkheid van Micha Wertheim , De Kleine Komedie, Amsterdam

do 21 mrt 2019 Je kunt op me rekenen

21/3 (do) Je kunt op me rekenen van Kik Productions , Theater de Purmaryn, Purmerend

do 21 mrt 2019 Second Nature

21/3 (do) Second Nature van NDT 1 , Zuiderstrandtheater, Den Haag

vr 22 mrt 2019 Smoeder - 15 jaar later

22/3 (vr) Smoeder - 15 jaar later van Mugmetdegoudentand , Theater Bellevue, Amsterdam

vr 22 mrt 2019 Festival Cement

22/3 (vr) - 30/3 (za) Festival Cement , 's-Hertogenbosch

vr 22 mrt 2019 Le Bal

22/3 (vr) Le Bal van Jakop Ahlbom Company , De Meervaart, Amsterdam

za 23 mrt 2019 Vogel

23/3 (za) Vogel van Bram van der Vlugt, Kat op het Spek , Het Nationale Theater (Koninklijke Schouwburg), Den Haag

zo 24 mrt 2019 Boventoon

24/3 (zo) Boventoon van Ruben Hein , De Kleine Komedie, Amsterdam

wo 27 mrt 2019 ’t Is Nogal Fris Voor De Tijd Van Het Jaar

27/3 (wo) ’t Is Nogal Fris Voor De Tijd Van Het Jaar van Kik Productions ,

wo 27 mrt 2019 Rijsen&Rooxman, DeDikkeMuiz&Sjors

27/3 (wo) Rijsen&Rooxman, DeDikkeMuiz&Sjors van Mugmetdegoudentand, Adelheid&Zina , Theater Bellevue, Amsterdam

vr 29 mrt 2019 Tweetakt 2019

29/3 (vr) - 16/6 (zo) Tweetakt 2019 , Utrecht

vr 29 mrt 2019 En toen schiep god Mounir

29/3 (vr) En toen schiep god Mounir van Mounir Samuel , Podium Mozaïek, Amsterdam

za 30 mrt 2019 In wankel evenwicht

30/3 (za) In wankel evenwicht van Toneelschuur producties, ITA, Maren E. Bjørseth , Toneelschuur, Haarlem

za 30 mrt 2019 Sadeh 21

30/3 (za) Sadeh 21 van Ohad Naharin, Batsheva Dance Company , Parkstad Limburg Theaters, Heerlen

april 2019
Première Titel Beschrijving
do 4 apr 2019 URLAUB

4/4 (do) URLAUB van URLAND , Theater Rotterdam

za 6 apr 2019 Metropolis #2

6/4 (za) Metropolis #2 van Trouble Man, Het Nationale Theater , Theater aan het Spui, Den Haag

za 6 apr 2019 Tannhäuser

6/4 (za) Tannhäuser van Richard Wagner, De Nationale Opera, Nederlands philharmonisch orkest , Nationale Opera & Ballet, Amsterdam

za 6 apr 2019 Passing the Bechdel test (15+)

6/4 (za) Passing the Bechdel test (15+) van fABULEUS, GRIP , Tweetakt, Stadsschouwburg Utrecht

ma 8 apr 2019 Amsterdams Kleinkunst Festival

8/4 (ma) Amsterdams Kleinkunst Festival van Amsterdams Kleinkunst Festival , De Kleine Komedie, Amsterdam

ma 8 apr 2019 Black - the Sorrows of Belgium I: Congo

8/4 (ma) Black - the Sorrows of Belgium I: Congo van NTGent , Internationaal Theater Amsterdam

di 9 apr 2019 Boks

9/4 (di) Boks van Theater De Spiegel , 2TurvenHoog, Almere

vr 12 apr 2019 The Little Great People

12/4 (vr) The Little Great People van Nederlands Dans Theater, Korzo producties, Jiří Pokorný , Korzo, Den Haag

vr 12 apr 2019 Hamlet

12/4 (vr) Hamlet van Kuiperskaai, Lisaboa Houbrechts , Natlab, Eindhoven

di 16 apr 2019 Laguna Beach

16/4 (di) Laguna Beach van Campo , De Brakke Grond, Amsterdam

wo 17 apr 2019 't Schaep met de vijf poten

17/4 (wo) 't Schaep met de vijf poten van MORE Theater Producties , DeLaMar, Amsterdam

wo 17 apr 2019 't Schaep met de 5 Pooten

17/4 (wo) 't Schaep met de 5 Pooten van MORE Theater Producties , De La Mar, Amsterdam

do 18 apr 2019 The world according to Kubrick

18/4 (do) The world according to Kubrick van House Crying Yellow Tears, Het Zuidelijk Toneel , Parktheater, Eindhoven

za 20 apr 2019 De wereld volgens John

20/4 (za) De wereld volgens John van Het Nationale Theater , Het Nationale Theater (Koninklijke Schouwburg)

do 25 apr 2019 Guzmán

25/4 (do) Guzmán van Javier Guzman , DeLaMar Theater, Amsterdam

mei 2019
Première Titel Beschrijving
vr 10 mei 2019 Sol & Paul XXX

10/5 (vr) Sol & Paul XXX van NDT 1 , Zuiderstrandtheater, Den Haag

za 11 mei 2019 Flying Bach

11/5 (za) Flying Bach van Flying Steps, Christoph Hagel , Nieuwe Luxor Theater, Rotterdam

ma 20 mei 2019 8: METAMORPHOSIS

20/5 (ma) 8: METAMORPHOSIS van Nicole Beutler , Operadagen Rotterdam, Nieuwe Luxor Theater

wo 22 mei 2019 ROBOT

22/5 (wo) ROBOT van Vis à Vis , Vis à Vis terrein, Almeerderstrand

wo 22 mei 2019 Not on this Earth

22/5 (wo) Not on this Earth van Keren Rosenberg & Charlie Prince , Moving Futures, Theater Bellevue, Amsterdam

wo 22 mei 2019 Sylvia

22/5 (wo) Sylvia van Fabrice Murgia, An Pierlé Quartet, Cie Artara , Theater Rotterdam

za 25 mei 2019 Wat we normaal niet horen

25/5 (za) Wat we normaal niet horen van Het Zuidelijk Toneel, Laura van Dolron , De NWE Vorst, Tilburg

zo 26 mei 2019 Het nationale lied

26/5 (zo) Het nationale lied van Wunderbaum, Rotterdamse koren Koor op Zuid, Ropera , Theater Rotterdam

zo 26 mei 2019 De torens van Beiroet (10+)

26/5 (zo) De torens van Beiroet (10+) van Muziektheater Transparant, Moussem Nomadisch Kunstencentrum , Operadagen Rotterdam

ma 27 mei 2019 Bagaar

27/5 (ma) Bagaar van Toneelhuis, Arsenaal/Lazarus , Stadsschouwburg Groningen

do 30 mei 2019 Be careful what you wish for

30/5 (do) Be careful what you wish for van Alex Agnew , Sportpaleis Antwerpen, Merksem

vr 31 mei 2019 Aus LICHT

31/5 (vr) - 2/6 (zo) Aus LICHT van Holland Festival, Karlheinz Stockhausen, De Nationale Opera, Koninklijk Conservatorium Den Haag , Gashouder Westergasfabriek, Amsterdam

vr 31 mei 2019 Titus

31/5 (vr) Titus van Sjoek Nutma , Bonifatiuskapel, Dokkum

juni 2019
Première Titel Beschrijving
wo 5 jun 2019 Pelléas et Mélisande

5/6 (wo) Pelléas et Mélisande van Holland Festival, Claude Debussy, De Nationale Opera, Koninklijk Concertgebouworkest , Nationale Opera & Ballet, Amsterdam

do 6 jun 2019 The Six Brandenburg Concertos

6/6 (do) The Six Brandenburg Concertos van Anne Teresa De Keersmaeker, Amandine Beyer, Rosas & B’Rock Orchestra , Holland Festival, Internationaal Theater Amsterdam

vr 7 jun 2019 Switch

7/6 (vr) Switch van NDT 1 & NDT 2 , Zuiderstrandtheater, Den Haag

vr 14 jun 2019 Drie generaties, drie premières

14/6 (vr) Drie generaties, drie premières van Van Manen, Forsythe, Arques, Het Nationale Ballet , Nationale Opera & Ballet, Amsterdam

vr 14 jun 2019 Festival Oerol 2019

14/6 (vr) - 23/6 (zo) Festival Oerol 2019 , Terschelling

do 27 jun 2019 Rotterdam International Duet Choreography Competition

27/6 (do) - 29/6 (za) Rotterdam International Duet Choreography Competition , Theater Rotterdam

do 27 jun 2019 Up & Coming Choreographers

27/6 (do) Up & Coming Choreographers van NDT 2 , Korzo Theater, Den Haag

juli 2019
Première Titel Beschrijving
wo 3 jul 2019 New Moves

3/7 (wo) New Moves van Het Nationale Ballet , Nationale Opera & Ballet, Amsterdam

do 25 jul 2019 Pagliacci & Il Tabarro

25/7 (do) Pagliacci & Il Tabarro van Opera Spanga , Spang, Weststellingwerf

za 27 jul 2019 PAW Patrol Live! - De Grote Race (2+)

27/7 (za) PAW Patrol Live! - De Grote Race (2+) van Van Hoorne Entertainment, Deep Bridge, Nick Jr. , Luxor Theater, Rotterdam

september 2019
Première Titel Beschrijving
vr 13 sep 2019 De Internet Trilogie

13/9 (vr) De Internet Trilogie van URLAND , Theater Rotterdam

oktober 2019
Première Titel Beschrijving
do 3 okt 2019 Night of illusions

3/10 (do) Night of illusions van Christian Farla , Ahoy, Rotterdam

wo 16 okt 2019 Patton Oswalt

16/10 (wo) Patton Oswalt , De Meervaart, Amsterdam

november 2019
Première Titel Beschrijving
wo 13 nov 2019 Dancing on the Edge Festival 2019

13/11 (wo) - 24/11 (zo) Dancing on the Edge Festival 2019 , Vier steden in Nederland

februari 2020
Première Titel Beschrijving
ma 10 feb 2020 Goodbye, Norma Jean

10/2 (ma) Goodbye, Norma Jean van Martin Michel , Goudse Schouwburg, Gouda

mei 2020
Première Titel Beschrijving
vr 29 mei 2020 Festival Karavaan

29/5 (vr) - 7/6 (zo) Festival Karavaan , Regio Alkmaar

juni 2020
Première Titel Beschrijving
vr 12 jun 2020 Festival Oerol 2020

12/6 (vr) - 21/6 (zo) Festival Oerol 2020 , Terschelling

juni 2021
Première Titel Beschrijving
vr 11 jun 2021 Festival Oerol 2021

11/6 (vr) - 20/6 (zo) Festival Oerol 2021 , Terschelling

juni 2022
Première Titel Beschrijving
vr 10 jun 2022 Festival Oerol 2022

10/6 (vr) - 19/6 (zo) Festival Oerol 2022 , Terschelling